compare

Bebaime.com

Webfaqe e cila përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative dedikuar shëndetit të nënës dhe fëmijës
Links Website >>
Website Topics bebe, dhe
Top Keywords from Search Engines rezultati, beba, aborti + 2 more>>
Beba Ime - Portal informativ për shtatzëna dhe prindër
Rating:
www.bebaime.com
3.0/5.0
by
WebstatsDomain
Bebaime.com is ranked 611,990th in the world (amongst the 30 million domains). This site is relatively popular among users in the Albania. It gets 70% of its traffic from the Albania . This site is estimated to be worth $7132. This site has a low Pagerank(0/10). It has 13 backlinks. Bebaime.com has 33% seo score.
Popularity: Safety: Social signals: Legit: legal

Similar websites

Favicon of bebac.com  

Bebac.com

Roditeljski Portal, Beba, Trudnoća, Porođaj, Dojenje, Vesti, Galerija...

Roditeljski portal bebac.com predstavlja najveći izvor informacija za trudnice, majke sa bebama i

Popularity: | Safety: | bebac.com tags for bebac.com bebe

Favicon of adax.hr  

Adax.hr

Dječja Oprema Adax | Beba Centar | Oprema za Bebe | Bebi Oprema...

Dječja oprema adax, beba centar nudi bogati asortiman proizvoda za bebe : dječji krevetići, kolica

Popularity: | Safety: | adax.hr tags for adax.hr oprema za bebe / bebi oprema

Favicon of bebino.rs  

Bebino.rs

Bebino.rs Bebi Oprema, Kolica za Bebe | Vaša Beba je i Naša Briga...

Bebino bebi oprema - oprema za bebe - vaša beba je i naša briga

Popularity: | Safety: | bebino.rs tags for bebino.rs bebe / kolica za bebe / bebi oprema

Favicon of e-beba.com  

E-beba.com

E-beba Početna -e-beba.com

Portal o planiranju trudnoće i trudnoći, porodu, prvim godinama u životu bebe i roditeljstvu

Popularity: | Safety: | e-beba.com tags for e-beba.com bebe / oprema za bebe

Favicon of mojabeba.com  

Mojabeba.com

Trudnoca, Porodjaj, Moja Beba, Kutak za Mame i Tate, Saveti, Iskustva

Mojabeba.com - sajt posvecen trudnicama, porodiljama, roditeljima i odgoju dece sa forumom i galerijom

Popularity: | Safety: | mojabeba.com tags for mojabeba.com bebe

Favicon of anabel.al  

Anabel.al

Revista Anabel Online

Gjithçka që ju keni dashur tek anabeli, në revistë apo në rrjetet sociale, është përmbledhurnë këtë portal

Popularity: | Safety: | anabel.al tags for anabel.al ime / nga / dhe

Favicon of besimtari.com  

Besimtari.com

Besimtari.com Portal Informativ : : : Besimtari.com : : : - Portal Informativ...

Www.besimtari.com

Popularity: | Safety: | besimtari.com tags for besimtari.com nga / dhe / islam

Favicon of beberzica.rs  

Beberzica.rs

Beberzica | Berza Bebi i Dečje Odeće i Opreme

Berza dečje opreme.portal na kome možete da razmenjujete odeću, prodajete je i informišete o popustima i akcijama

Popularity: | Safety: | beberzica.rs tags for beberzica.rs bebe

Favicon of imeiprezime.com  

Imeiprezime.com

Ime i Prezime Portal

Ime i prezime - analiza, opis i obrazloženje značenja imena i prezimena

Popularity: | Safety: | imeiprezime.com tags for imeiprezime.com portal / ime

Favicon of llapi.info  

Llapi.info

Portal Informativ | Llapi.info Portal Informativ

Popularity: | Safety: | llapi.info

Web Safety

bebaime.com is a safe website. This information is from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing: Safe
Avg Antivirus Safe
Wot Raiting n\a
SiteAdvisor Safe
Child Safety n\a

Status:

Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

General Statistics

Title: Beba Ime - Portal informativ për shtatzëna dhe prindër
Description: Webfaqe e cila përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative dedikuar shëndetit të nënës dhe fëmijës... more
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 33%
Website Worth: $7,132 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 611,990
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
Albania
Alexa backlinks: 35
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 216.70.68.123 [Trace] [Reverse]
Server Location: United States (Culver City) [See domains hosted in Culver City | United States]
Date Registered: 2006-09-17 13:36:50
Site Age: 9 years and 4 months
Pageviews per User: 1.9
Average Time on Site: 02:36
Search Percent:
Estimated percentage of visits to www.bebaime.com that came from a search engine
33.7%
Bounce:
Estimated percentage of visits to www.bebaime.com that consist of a single pageview
67.4%
Daily Pageviews: n\a
Sites redirect to this site: bebaime.net
Load Time: 0.13 seconds

Website categories

Currently, we found 2 categories on bebaime.com
bebe 5'183 sites dhe 5'173 sites

Domain Name

Domain Name: www.bebaime.com
Registrar: ENOM, INC
Domain Age: 9 years and 4 months
Creation: 2006-09-17
Expiration: 2014-09-17
See bebaime.com whois information

Top Keywords

This report shows links that we found on other domains than the index page. You can use this list of domains in order to understand what content users like.

Keyword Position Date
edukata muzikore
1 2016-02-10
edukata muzikore 2
1 2016-02-10
depresioni tek femijet
1 2016-02-09
familja ime 1
1 2016-02-01
familja ime im
1 2016-02-01
marredheniet seksuale pas lindjes
1 2016-01-31
veshet veshet
1 2016-01-31
infeksioni candida
1 2016-01-21
hemoroidet e jashtme
1 2016-01-21
semundje seksualisht te transmetueshme sida
1 2016-01-20

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
pyet 17
dhe 16
sht 12
par 11
shum 9
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
mimoza keta 3
beba ime 3
tema e javs 2
attr title 2
pyet nnat 2
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
dhe sht e dedikuar 2
prgjithshme dhe sht 2
sht e dedikuar vetm 2
dedikuar vetm pr nevoja 2
vetm pr nevoja edukative 2

Headings

Excellent, your website is structured using HTML headings (<H1> to <H6>). Always Use an <H1> Heading Tag. Search engines place a lot of value on the text inside <H1> tags, so make sure that it's optimized and well represents the page content.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
550100
<H1> bebaime
<H1> tema
<H1> vip
<H1> mjete

Alexa traffic graph

Alexa traffic rank shows the popularity of your site relative to other sites. Bebaime.com is ranked 611,990th in the world (among the 30 million domains). A low-numbered rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 611,990 visit alexa Alexa backlinks: 35
This report show rough estimate of bebaime.com's popularity
The top queries driving traffic to www.bebaime.com from search engines.
shtatzania
rezultati
kuptimi i emrit aron
beba
aborti

Visitors Localization

Traffic Estimations Low
Traffic Rank 611,990th most visited website in the World
Albania 70

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
Favicon for masht-gov.net   www.masht-gov.net
Check google pagerank for www.masht-gov.net
Favicon for hotelskosova.com   www.hotelskosova.com
Check google pagerank for www.hotelskosova.com
Favicon for kerasan.net   kerasan.net
Check google pagerank for kerasan.net
Favicon for maxiks.com   www.maxiks.com
Check google pagerank for www.maxiks.com
Favicon for institutigap.org   www.institutigap.org
Check google pagerank for www.institutigap.org

Website Load Time

Website load time is an important factor, because Google is taking the site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not have a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – the majority of visitors are usually in a rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally loads its content or fails to load. At the last check on 2015-09-25, website load time was 0.13. The highest load time is 0.41, the lowest load time is 0.13, the average load time is 0.22.

Contact information:

Facebook profile for www.bebaime.com
http://www.bebaime.com/kontakt
See bebaime.com contact information in whois record

0reviews

Select


captcha
Enter the code shown above